Оуінювання в 5-7 класах НУШ. Мистецька освітня галузь
Учителі мистецької галузі ліцею взяли участь у вебінарі з оцінювання в 5-7 класах НУШ
2 квітня 2025 року о 14:00 відбувся вебінар Харківської академії неперервної освіти та кафедри виховання і розвитку особистості на тему «Оцінювання в 5-7 класах НУШ. Мистецька освітня галузь».
Учителі мистецької галузі нашого ліцею долучилися до заходу, щоб поглибити свої знання щодо сучасних підходів до оцінювання в Новій українській школі. Під час вебінару було розглянуто основні принципи різних видів оцінювання, способи аналізу навчальних досягнень учнів та практичні рекомендації щодо оцінювання мистецьких компетентностей.
Захід став корисним майданчиком для професійного розвитку педагогів, які отримали нові ідеї та методики для застосування у своїй практиці. Дякуємо організаторам за змістовний та продуктивний вебінар!
02.04.2025
З глибоким сумом сповіщаємо про втрату
Пішла з життя Маренич, Валентина Василівна, людина великої душі, наш учитель, наставник, колега, прекрасна мати, бабуся, любляча дружина. Вона присвятила своє життя викладанню математики, навчаючи не лише числам і формулам, а й життєвій мудрості, відповідальності та наполегливості.
Для нас вона була Вчителем з великої літери – тим, хто відкривав перед учнями двері у світ знань, підтримував, надихав і вірив у кожного. Як колега, вона завжди була доброзичливою, чуйною та готовою допомогти. Як мати, дружина й бабуся – люблячою, турботливою і відданою своїй сім’ї.
Світла пам’ять про неї назавжди залишиться в наших серцях.
Щирі співчуття рідним і близьким. Нехай Господь дарує їй вічний спокій.
01.04.2025
Зустрічаємо пернатих друзів
Весняні канікули — це час для веселощів, відпочинку та нових відкриттів!
28 березня для першокласників класний керівник Ірина Моргун організувала цікавий онлайн-захід під назвою 'Зустрічаємо пернатих друзів'.
Разом пригадали, які птахи є перелітними, а які осілими, з задоволенням розгадували загадки, створювали власноруч яскравих паперових пташок.
Поринули у чарівний світ відеоказки Лесі Українки 'Біда навчить', слухали звуки пернатих друзів.
Також учні дізналися про Червону книгу України, збереження та охорону пернатих . Щоб зберегти птахів для наступних поколінь, кожен з нас може зробити свій внесок: встановлювати годівниці взимку, не руйнувати гнізда, дотримуватись правил поводження в природі.
Разом ми можемо створити умови, щоб наші пернаті друзі завжди почували себе вдома!" Цей захід подарував дітям чимало радості й надихнув на нові добрі справи!
28.03.2025
Міжнародний день просвіти з мінної безпеки
4 квітня — Міжнародний день просвіти з мінної безпеки
Долучаємось до спільноти тих, хто формує культуру безпеки! Спільно з Міністерство освіти і науки України, ДСНС і UNICEF Ukraine нагадаємо учням правила мінної безпеки.
З 2022 року Україна — найбільш замінована країна у світі. Діти можуть натрапити на вибухонебезпечні предмети просто під час прогулянки, особливо на територіях, де велися бойові дії.
Як долучитися 4 квітня?
Приділимо у цей день щонайменше 10 хвилин уроку правилам мінної безпеки. Це може бути коротка бесіда, відео або навіть гра — головне, щоб діти запам’ятали ці важливі правила: не підходь, не чіпай, 101 набирай!
Використаємо готові та перевірені матеріали, які розроблені за принципом “навчання через гру”: bit.ly/mobileclasses.
Поділимось в соцмережах фото уроку з хештегом #міннапросвіта – щоб більше людей пригадали правила безпеки в цей день.
28.03.2025
Інструктаж з безпеки життєдіяльності
Для формування ключових: інформаційно-комунікаційної, здоров’язбережувальної соціальної компетентностей шляхом орієнтації школярів на пізнавально-оздоровчу діяльність в період весняних канікул, класний керівник, Катерина Кімнатна провела онлай бесіду з учнями 2 класу.
Класний керівник нагадала школярам про основні правила безпечної поведінки під час весняних канікул, зокрема:
- правил дорожнього руху для здобувачів освіти;
- правил щодо запобігання правопорушень та насильства над дітьми;
- правил для дітей щодо запобігання нещасних випадків, травмування, отруєння;
- правил пожежної та електробезпеки для школярів;
- правил для дітей щодо запобігання інфікування на COVID-19, ГРВІ та інші вірусні захворювання;
- правил культурної поведінки в громадських місцях.
- правил поведінки під час воєнного стану, під час повітряної тривоги.
- у разі, якщо ситуація вийшла з-під контролю дорослих, зателефонувати в служби екстреної допомоги за номерами: 101‒ пожежна охорона; 102 ‒ поліція; 103 ‒ швидка медична допомога; 104 ‒ газова служба.
20.03.2025
Інструктаж з безпеки життєдіяльності
Перед початком весняних канікул для учнів 1 класу був проведений інструктаж з безпеки життєдіяльності. Учням нагадали основні правила, яких слід дотримуватися, щоб забезпечити власну безпеку:
Правила дорожнього руху: Переходьте дорогу лише на пішохідних переходах і завжди дивіться на обидва боки. Не грайтеся поблизу дороги.
Правила поведінки вдома: Не грайтеся з електроприладами, не використовуйте газові плити без нагляду дорослих. Бережіть себе під час взаємодії з гострими предметами.
Безпека на природі: Уникайте самостійних прогулянок у лісах або біля водойм. Правила поведінки з незнайомими тваринами.
Спілкування з незнайомцями: Не розмовляйте з незнайомими людьми без дозволу батьків. Не сідайте до чужих авто.
Ігри на вулиці: Будьте уважні під час гри та уникайте небезпечних місць, таких як будівельні майданчики або покинуті будівлі.
Правила поведінки під час сигналу "Повітряна тривога" та з незнайомими предметами.
Пам'ятайте, що ваша безпека – це найголовніше! Бажаємо вам веселих і безпечних канікул!
20.03.2025
Як росія вербує підлітків для злочинів
Цього тижня Ювенальна поліція України попередила про зростання кількості пропозицій швидкого заробітку. Найбільш уразливими до таких схем є підлітки, які часто стають жертвами російських спецслужб.
14 березня Служба Безпеки України повідомила про розкриття найбільш резонансного за останній час теракту на Харківщині, під час якого рашисти підірвали власного 15-річного агента. Однак це сталося постфактум, коли дитина загинула.
Підліток під виглядом курʼєра приніс вибухівку до військової частини Національної гвардії. В результаті фігурант події та військовослужбовець, якому адресувалася “посилка”, загинули на місці. Згодом Служба Безпеки затримала ще одну російську агентку, яка за інструкціями російських спецслужб виготовила СВП для “курʼєра”.
“Абсолютна більшість батьків, чиї діти співпрацювали з російськими спецслужбами, не знали про це”, – написала у своєму Facebook журналістка ICTV Тетяна Доцяк. Вона додала, що відсутність інформації у батьків не знімає з них відповідальності. “Просто треба розуміти: “моя дитина цього ніколи не зробить” – може бути хибною думкою”, – наголосила Тетяна Доцяк.
Зауважимо, що у квітні 2022 року Міністерство освіти оприлюднило Лист № 1/4068-22 “Щодо недопущення участі неповнолітніх у наданні інформації ворогу про військові позицій Збройних сил України”. Лист міністерства був оприлюднений на сайтах закладів освіти та регіональних управліннях освіти і науки.
Зазначимо, що за даними Ювенальної поліції Україниза навчальний рік правоохоронці провели 4100 профілактичних заходів, під час проведення яких особливу увагу приділили понад 500 підліткам, які схильні до правопорушень.
Однак цього тижня, попри проведення цих заходів, під час безпекової наради Поліції Прикарпаття в Івано-Франківську, правоохоронці заявили про посилення профілактичних заходів для захисту дітей від вербування.
За даними Тетяни Доцяк, наймолодшому завербованому підлітку лише 12 років. При цьому, попри розповсюджену думку, що в подібні ситуації потрапляють підлітки з сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, не відповідає дійсності.
“15-річний підліток тиждень виготовляє вибухівку вдома і ніхто з батьків про це не здогадується. Я впевнена, хтось із вас зараз скаже: сепари, ватники, ждуни. Ні. Вони абсолютно нормальні. Просто багато працюють, просто довіряють, ну, любить дитина щось майструвати, “хімічити” – хіба це погано?”, – зазначила Тетяна Доцяк. Крім того, за її словами, у Харківщині лише один з завербованих росією мав неприязнь до України. Головним мотивом для підлітків є гроші. “І їм російські спецслужби обіцяли суми, від яких навіть у дорослого запаморочиться в голові – тисячі доларів”, – наголосила журналістка.
У поліції зазначають, що “легкі гроші” підлітки отримують за надсилання фото, відео або геолокації об’єктів, підпали майна Збройних Сил України чи державних установ.
Тетяна Доцяк більш детально розповіла як виглядатиме співпраця російських спецслужб із підлітками. Вона зазначила, що спершу завдання скидатимуться на безневинне завдання, “приміром, розклеїти оголошення і навіть заплатять кілька сотень гривень”. Згодом це переросте в більш активні дії – написати образи на ТЦК чи українську владу або зробити фото якогось відділку поліції, або електропідстанції, або військової частини. “На цьому етапі вони перевіряють чи піддаєшся ти вербуванню. Ти погодився? Все – ти на гачку”, – наголосила Тетяна Доцяк.
“Потім скажуть підкласти бомбу. За це вони обіцятимуть від 1 до 8 тисяч доларів, але нікому ці гроші не заплатили, чуєш? Вони будуть погрожувати тобі або твоїм рідним (пам’ятаєш, як в Синьому киті: “Я знаю твою адресу і телефон твоєї мами”?) Вони можуть бути дружніми й брати “на пацана”, або запевняти тебе, що це не бомба. Але знай, там бомба і вона вбиває”, – звернулася до підлітків Тетяна Доцяк.
Журналістка зазначила, що агентів російських спецслужб складно викрити та майже нереально притягнути до відповідальності. Однак, за її словами, для визначення виконавця замовлення знадобиться від декількох годин після скоєння злочину до декількох тижнів.
Як повідомила Харківська обласна прокуратура, з посиланням на начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Харківської обласної прокуратури Олександра Шевченка, наразі відомо про 24 дитини, які виконували завдання на замовлення російських спецслужб. 13 неповнолітнім вже оголосили підозри, вісьмох – судять.
В ефірі телеканалу ICTV були оприлюднені дані Головного слідчого управління Національної поліції України. З березня 2024 по березень 2025 року неповнолітніми було вчинено 407 підпалів автівок військовослужбовців, з яких розкрито 260, 62 підліткам оголошено підозру. Також з 15 підпалів ТЦК розкрито 13, а 3 неповнолітнім оголошено про підозру.
Правоохоронці, в свою чергу, нагадали про кримінальну відповідальність за відповідні дії, яку несуть правопорушники вже з 14 років. Зокрема йдеться про відповідальність за диверсію та терористичний акт. Перше стосується надсилання геолокацій обєктів охорони, вчинення вибуху тощо і карається позбавленням волі на 10-15 років. Друге – терористичний акт – карається позбавленням волі від 5 до 10 років. Йдеться, наприклад, про підпал адмінбудівлі.
Також Ювенальна поліція порадила батькам проводити профілактичні бесіди з дітьми та контролювати онлайн-знайомства. У разі, якщо все ж таки, підліток опинився у складних ситуаціях, Ювенальна поліція надала для консультацій контакти Безоплатної правничої допомоги. Повідомити про правопорушення поліції можна за звичайним номером 102 або заповнити форму на сайті кіберполіції.
Тетяна Доцяк також опублікувала поради для попередження вербування підлітків. Однак вони не стосуються традиційних каналів комунікації з підлітками, на кшталт “розкажи вчителю” чи “подзвони у поліцію”. В першу чергу, журналістка звернулася до батьків, мотивуючи це тим, що батьки мають усвідомити масштаб загрози. “Днями на Нетфліксі вийшов короткий серіал “Юнацтво” (Adolescence), де підлітка звинувачують у вбивстві. Я вже добу під враженням. Подивіться, й багато чого стане зрозуміло”, - написала вона.
Також Тетяна Доцяк звернулася до представників бізнесу, які могли б виправити ситуацію із зайнятістю дітей: “Якби в них була можливість легального підробітку: саджати клумби, допомагати ремонтувати чи мити авто, збирати роботів? Я знаю, це головняк … Але якщо ми врятуємо хоча б одну дитину - це вже добре!”
Для масового розповсюдження інформації журналістка запропонувала залучати зірок, стрімерів відеоігор, спортсменів. “Ми маємо достукатися до наших дітей”, – наголосила вона.
Психологиня Громадської організації “Центр психологічної допомоги “Конфіденс” Наталя Калентарова розповіла медіа “Нова українська школа”, що при вчиненні правопорушень необов’язково йдеться про соціально вразливих дітей. “Я не думаю, що головними тут є гроші, тут інший фундамент. Гроші - це лише гачок, але не фундамент”, - пояснює Наталя Калентарова. За словами психологині, в першу чергу, йдеться про емоційну вразливість дітей, які піддаються впливу.
“Як правило діти у підлітковому віці більш вразливі, однак загального психологічного портрету дитини, яка може скоїти злочин немає”, - наголошує пані Наталя.
Вона зазначила, що це можуть бути діти, які пережили втрату батьків і на фоні цих подій вимушені шукати фінансової незалежності. Також це можуть бути діти, схильні до ризику або підлітки, які хочуть відчути власну важливість. “І тут дуже важливо розвивати критичне мислення і відчуття власної цінності”, - додає психологиня.
Як зазначає Наталя Калентарова, наразі спостерігається велика різниця психологічних особливостей підлітків різної вікової категорії. “Раніше не було такого великого розриву між 12-річними підлітками та 18-річними, а зараз ця різниця дуже велика”, - зазначає психологиня. Однак обидві категорії потребують підтримки без тиску з боку батьків. “Банально звучить, але задача батьків - бути емоційно стабільними аби діти не шукали цю стабільність на стороні”, - резюмує психологиня.
Фото – Служба Безпеки України
Матеріали за темою медіа «Нова українська школа»
20.03.2025
Поповнення фонду шкільних підручників
Книга - це джерело знань і джерело натхнення, яке відкриває перед читачем нові світи.
Вкотре наш ліцей отримав підручники для учнів 1 - 11 класів:
- "Мистецтво" 1 клас;
- "Мистецтво" 2 клас;
-"Я досліджую світ" 1 - 2 частини, 1 клас;
- "Історія України" 11 клас.
Фонд шкільних підручників постійно оновлюється. Ці книги є важливим джерелом знань, яке допомагає учням засвоювати навчальний матеріал та розвивати критичне мислення. Завдяки підручникам школярі можуть самостійно повторювати пройдений матеріал та поглиблювати свої знання в будь-який зручний час.
17.03.2025
Розмова про Тараса Шевченка
Розмова про Тараса Шевченка у 6 класі почалася поезією «Садок вишневий коло хати», прочитаний Іриною Фаріон під час повітряної тривоги. Актуально. Суттєво. Символічно.
А в кінці оповіді учні почули поезією «Садок вишневий коло хати», відтвориним голосом поета за допомогою нейромережі.
Цікаво, що в одній із книгарень м. Києва знайшли раритетне видання "Кобзаря". Це цінне видання опинилося серед макулатури, яку люди приносили для підтримки ППО. Символічно. Суттєво. Актуально.
14.03.2025
Вітаємо!
Першокласники успішно долучилися до ХХІV Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок"!
Учні початкових класів активно брали участь у змаганнях із української мови та літератури, математики, а також предмета "Я досліджую світ". Першокласники показали відмінні результати та підтвердили свої знання, навички й завзятість у навчанні. Ця подія стала не лише викликом для маленьких учасників, а й чудовою можливістю продемонструвати свої таланти та прагнення до нових знань.
Їхній успіх – це гордість для ліцею та важливий крок до майбутніх перемог!
07.03.2025
Вітаємо!
Учні ліцею традиційно прийняли активну участь в XXIV Всеукраїнській інтернет - олімпіаді "На Урок" (Зима 2025) з історії.
Олімпіада з історії допомагає виявити прогалини в знаннях, повторити навчальний матеріал I семестру та актуалізувати нові знання.
Вітаємо переможців ХХIV Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок" з історії: Реутову Даріну, Кощавець Анастасію, Глазкова Ігора, Донник Ельвіру, Сокіл Дмитра, Зайцева Михайла, Моргун Мілану.
Дякую всім учасникам олімпіади з історії за активну участь!
06.03.2025
Вітаємо!
Вітаємо переможців ХХIV Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок" з англійської мови!
Бажаємо ніколи на втрачати завзятості й сил на шляху до успіху!
05.03.2025
Знай про ризики. Правда про куріння, яку варто знати
27 лютого 2025 учні 8-10 класів ліцею взяли участь в онлайн вебінарі за темою «Знай про ризики. Правда про куріння, яку варто знати».
Мета заходу: Формування здорового способу життя. Проведення профілактичної роботи серед учнів.
Організаторами вебінару виступили:
• Чугуївська філія ДУ "Харківський ОЦКПХ МОЗ»
• Відділ освіти молоді та спорту Печенізької селищної ради
•. КЗ «Мартівський ліцей Печенізької селищної ради Харківської області»
27.02.2025
1067 днів мужності
24 лютого — третя річниця початку повномасштабної війни росії проти України.
Саме цього дня, 24 лютого 2022 року, вся Україна прокинулась від страшних вибухів…
Минуло 1067 днів сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук…
Це 1067 днів мужності, незламності, героїчного спротиву…
Багато українців, Героїв-захисників віддали найцінніше - життя за рідну Батьківщину, її незалежність!
Вічна пам’ять і шана загиблим!
Не забудемо... Не пробачимо.
Слава Україні! Слава ЗСУ! Слава нації!
24.02.2025
Міжнародний день рідної мови
До Міжнародного дня рідної мови для учнів 8-10 класів проведені заходи вчителем української мови Світланою Габ.
Перед учнями 8 класу постало бачення і тлумачення такого питання, як українська мова стає не тільки способом спілкування, а й елементом національної безпеки. Наведені приклади, які стверджують непохитність українців: боронити, визволяти, розмовляти.
Учням старшої ланки був запропонований проєкт ведучого Андрія Шимановського, який подав і розкрив значення кожного імені українців Олекси Синявського,
Олени Курило, Івана Огієнка,
Остапа Вишні, Агатангела Кримського, Майка Йогансена. Вони разом творили українську мову, літературу, культуру. За своє бачення майбутнього України їх катували, ув'язнювали, знищували.
21.02.2025
Міжнародний день рідної мови
З нагоди Міжнародного дня рідної мови у ліцеї проведені заходи вчителем української мови Світланою Габ.
Для учнів 5-6 класів вчителем було запропоновано навчальне відео, яке давало відповіді на запитання: чому важливо знати рідну мову, історія виникнення свята, що таке мова, чим українська мова вирізняється на тлі східнослов’янських?
Учні 7 класу ознайомились з актуальними відео про український народ та його культуру. Подальша робота була спрямована на усвідомлення учнями особливостей української мови, її відмінності від інших мов світу, функціонування української мови як державної, про важливість спілкування українською мовою.
21.02.2025
Нарада при директорові
У ліцеї відбулася чергова нарада при директорові, під час якої було розглянуто актуальні питання життєдіяльності закладу.
На порядку денному обговорили:
Про важливе у змінах законодавства щодо організації освітнього процесу.
Про результати контролю за відвідуванням у ІІ семестрі та обліком перебування здобувачів освіти за кордоном, про роботу з батьками.
Про роботу атестаційної комісії з педагогічними працівниками, які атестуються у 2025 році.
Про стан ведення уроків в умовах дистанційного навчання, ведення електронних класних журналів.
Про замовлення документів про базову загальну середню освіту учням 9 класу.
Про впровадження нових підходів в організації спільної роботи ліцею з дошкільним закладом з питань підготовки дітей до 1 класу.
Про покращення комунікації між адміністрацією, вчителями та батьками в закладі.
Про організацію та проведення виховних, позакласних, освітніх заходів у лютому-березні 2025 року
За результатами наради визначено основні напрямки подальшої роботи та прийнято відповідні рішення. Дякуємо всім учасникам за активну участь та конструктивний діалог!
20.02.2025
Тиждень просвіти з платіжної безпеки НБУ
В межах Тижня просвіти з платіжної безпеки з ініціативи Національного банку України та з нагоди Дня безпечного інтернету для учнів 6 класу проведено інтерактивне заняття.
Учні вчилися як створювати надійні паролі, налаштовувати двофакторну автентифікацію, як вдосконалити захист своїх акаунтів в соціальних мережах та уникнути шахрайства в інтернеті в стилі магічного світу Гаррі Поттера.
Під час заходу всі діти проявили активність, креативність та майстерність, тож сміливо можуть сказати: #ШахрайГудбай!
11.02.2025
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Національної поліції України для проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності
З метою інформування громадськості, дітей та їх батьків, педагогічних працівників та інших осіб, про недопущення поширення російської пропаганди серед дітей, запобігання їх вербуванню та залученню до диверсійної діяльності, з урахуванням ризиків вербування, з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні, зокрема під час перебування у соціальних мережах, а також необхідністю організації роботи в закладах освіти, зокрема щодо профілактики потрапляння підлітків у ситуації вербування російськими спецслужбами та залучення їх до протиправної діяльності на території України, рекомендується проведення інформаційно-просвітницьких заходів.
Російські спецслужби для досягнення цілей щодо дестабілізації ситуації в Україні будь-якими способами використовують для цього українських дітей, у тому числі застосовуючи психологічний тиск, маніпуляції та фінансове захочення для вербування дітей через Telegram-канали, обіцяючи їм «легкі» заробітки за виконання певних завдань (завдання від російських кураторів можуть варіюватися від малювання провокативних графіті та розклеювання дискредитуючих листівок проти ЗСУ до більш серйозних дій, як підпалення трансформаторів або автомобілів військових, поліцейських тощо).
Наразі рф вербує неповнолітніх для підпалу автівок військовослужбовців ЗСУ, правоохоронних органів, трансформаторних підстанцій, відділень «Укрпошти», обіцяючи за це винагороду. Пропонують такий «заробіток» підліткам через соціальні мережі, месенджери. Така ситуація та вербування українських дітей – черговий спосіб рф дестабілізувати ситуацію в Україні.
Перш, ніж зупинитися на порадах щодо напрямків організації цієї роботи, важливо визначити деякі причини, які призводять до того, що ці пропозиції з боку російських спецслужб знаходять відгук саме у підлітків, чому для дестабілізації суспільства вони роблять акцент саме на дітей 13-17 років.
Підлітковий вік – це період усвідомлення свого місця дитиною у суспільстві, майбутнього, період планів та мрій. Реалізація таких мрій та бажань, природно, потребує або активної праці та/або матеріальної складової. Тому підлітки легко погоджуються на можливості «легкого» заробітку, відгукуються на оголошення на зразок «2 тис. доларів, навички не потрібні, тільки ваш телефон і час». І якщо дорослі легко усвідомлюють всю абсурдність ситуації, то підліток «не задумується», що стоїть за такими пропозиціями та не усвідомлює шкоду, яку може завдати і собі, і оточуючим.
Крім того у цьому віці дитині ще доволі складно встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, передбачати наслідки подій, власних та чужих вчинків. Це призводить до того, що користуючись своїм правом на особистий вибір, підліток до кінця не усвідомлює, що до цього вибору йогу навмисне підштовхують, а відповідати за зроблене прийдеться в повній мірі саме йому і серйозно.
Вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.
Варто пам’ятати при спробі «легкого заробітку», як діти, так і їх батьки будуть притягнуті до відповідальності. А саме, оскільки дані «замовлення» надходять з території рф вони кваліфікуються за статтею 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна, за умов воєнного стану.
Отже, враховуючи зазначене, під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності нагадуємо дітям, їх батькам та педагогічним працівникам:
ДІТЯМ:
Бути обережним в Інтернеті та соціальних мережах. Соцмережі — це дуже складні застосунки. Для повноцінної роботи вони запитують доступ майже до всієї особистої інформації. Це може бути як мінімум доступ до фото галереї, доступ до файлової системи взагалі, до ваших контактів, до камери, до мікрофона, до інтернет-з'єднань, до інформації про телефон. Тому встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.
Бути обачними із пропозиціями, які пропонуються незнайомцями. Навіть якщо людина стверджує, що їй можна довіряти, краще бути обачним та утриматися від надмірно близького спілкування та у разі пропозицій сумнівного характеру, особливо заробити «великі кошти», одразу повідомляти про таке спілкування до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток.
Дітям необхідно повідомляти про будь-які пропозиції, підозрілі нові знайомства батькам, педагогам та поліції.
Поширювати інформацію тільки з офіційних ресурсів.
Якщо дитину намагаються залучити до протиправної діяльності:
Дати чітко зрозуміти, що ви не хочете співпрацювати (на всі запитання треба відповідати «Ні». У жодному разі нічого не обіцяти та не погоджуватися).
Уникайте контактів із підозрілими людьми:
Не погоджуйтеся на зустрічі з незнайомцями. Завжди повідомляйте дорослих про такі запрошення.
Повідомляйте про підозрілі ситуації:
Якщо отримуєте дивні пропозиції або помічаєте щось підозріле, негайно скажіть батькам чи вчителям.
Будьте обережними в соцмережах:
Не публікуйте інформацію, яка може зацікавити злочинців.
Використовуйте налаштування приватності для обмеження доступу до особистої інформації.
Навчайтеся розпізнавати маніпуляції:
Звертайте увагу на ознаки обману: пропозиції швидкого збагачення, прохання виконати прості завдання з подальшими вимогами.
БАТЬКАМ ТА ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ :
Звертати увагу, в яких месенджерах та соціальних мережах проводить час дитина, чи не з’явилися у дитини чималі кошти, можливо нові гаджети або речі.
Контролювати коло спілкування дитини, чи немає серед них тих, хто полюбляє заробити «легкі гроші», а якщо все ж таки у дитини є такі «друзі» – пояснити їм які можуть бути наслідки такого спілкування.
Роз’яснити дітям, що «Легких грошей» не буває, адже протиправний заробіток завжди несе за собою покарання, іноді навіть і позбавлення волі. Підвищувати свідомість дитини. (Розкажіть дитині про поняття вербування та які ризики це несе не тільки для дитини але й для оточуючих. Поясніть, що навіть безневинна на перший погляд інформація, наприклад, про розташування техніки, блокпостів чи військових, може бути використана на шкоду країні. Розкажіть, що ті, хто намагається отримати таку інформацію, можуть діяти обманом, пропонувати гроші, подарунки чи інші винагороди. Навчіть дитину бути обережною з новими знайомствами в соцмережах, уникати спілкування з незнайомцями, які задають підозрілі питання. Зверніть увагу, що завжди можна сказати "ні" та звернутися до батьків чи вчителів, якщо щось викликає сумніви чи дискомфорт.Також наголосіть, що повідомлення дорослих про такі ситуації – це прояв відповідальності та турботи про безпеку сім'ї та громади).
Для залучення до злочинної діяльності спецслужби рф використовують різноманітні прийоми і засоби: маніпулюють дітьми через шантаж, обіцянки матеріальних благ або тиск на емоції.
Підтримувати відкриту комунікацію з дитиною. (Відкрита комунікація допомагає вчасно виявити будь-які підозрілі або небезпечні ситуації).
Приймати участь у освітніх та психологічних заходах дитини (Беріть участь у заходах, які спрямовані на підвищення свідомості та психологічний захист від вербування).
Сприяння формуванню критичного мислення, розвиток навичок прийняття відповідального рішення, оволодіння сучасними технологіями розв’язання складних ситуацій, аналізу конкретних ситуацій.
Підвищення правової свідомості та відповідальності шляхом інформування, ознайомлення із законодавством України, виховання у дітей патріотизму, формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості, поваги до Конституції України та держави, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, розбір конкретних прикладів із застосуванням цих законів.
Проведення просвітницької роботи з дітьми щодо медіаграмотності та медіагігієни, зокрема заборона використання певних соціальних мереж також роз’яснення дітям та надання можливих навичок щодо розрізнення фейкової інформації від достовірної, пояснити, яка інформація є секретною і які наслідки її розголошення матиме як для країни, так і для дитини, її рідних.
Налагоджувати довірливі стосунки, спілкуватися з дітьми, цікавитися, як вони проводять свій вільний час, в яких соціальних мережах зареєстровані, щоб мати можливість коректно пояснити можливі небезпеки, які несе та чи інша мережа, месенджер щодо можливого ризику вербування, які можуть бути наслідки, познайомити із схемами вербування, щоб зіткнувшись із чимось схожим, дитина була готова реагувати відповідним чином (протистояти тиску, маніпуляції, повідомити батькам та звернутися до поліції).
Куди можна звернутися у разі надходження пропозицій дитини щодо залучення її до диверсійної діяльності
Інформацію про можливі факти протиправної діяльності негайно необхідно повідомити поліції за телефонним номером екстреної служби «102» або заповнити форму зворотного зв'язку на сайті кіберполіції.
Telegram-канал «Брама», в якому щодня дають інформацію про блокування різних акаунтів в соцмережах, де дезінформують, вчиняють протиправну діяльність, шахрайство. В цьому Telegram-каналі є інформація, як вберегтися від певних методів шахрайства, а також як захистити себе та свою сторінку в соціальній мережі.
Сьогодні кібер- та загрози із вербування виявляють різні державні та недержавні організації, які спеціалізуються на безпеці та протидії інформаційним і фізичним загрозам. Основні з них: Кіберполіція, Служба безпеки України (СБУ), Національний координаційний центр кібербезпеки (Рада національної безпеки і оборони України), Міністерство оборони України, волонтерські та приватні організації, звичайні громадяни.
Але вони просять про допомогу й українців: можна долучитись до блокування телеграм- та ютюб-каналів, фейсбук-груп, інстапрофілів, які поширюють дезінформацію, а також дані про місця дислокації ЗСУ.
Для цього варто звернутись у чатбот StopRussia | MRIYA, надіслати відомості про виявлені ресурси, щоби їх перевірили та заблокували.
Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky
Канал – це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.
Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot
Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» – кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.
Має чатботи і СБУ. В один із них, «Знайди зрадника» https://t.me/Traitor_Search_bot, можна надсилати інформацію про людей, які співпрацюють із російськими загарбниками, про інтернет-агентів, що передають ворогові інформацію чи поширюють контент на його підтримку.
11.02.2025
Бій під Крутами
Бій під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, став символом патріотизму та боротьби за незалежність України.
Саме про це вели розмову учні 6 класу під час години спілкування напередодні цієї події.
Діти вшанували пам'ять про загиблих під Крутами хвилиною мовчання.
29.01.2025
Всеукраїнський конкурс до Дня Соборності України"
Учні 9 класу ліцею прийняли активну участь у Всеукраїнському конкурсі "День Соборності України"
Конкурс допоміг ліцеїстам зрозуміти, чому ця подія є важливою та дізнатися багато цікавих фактів з історії нашої держави.
Учні отримали такі результати:
Реутова Даріна: диплом I ступеня;
Сокіл Дмитро, Донник Ельвіра: диплом III ступеня;
Кощавець Анастасія, Зайцев Михайло, Кравченко Даніїл, Нестеренко Максим: сертифікат учасника.
Дякуємо за участь в конкурсі та бажаємо подальших успіхів в навчанні.
25.01.2025
Освітній центр "Вулик"
В освітньому центрі «Вулик», вчора, 22 січня учні нашого ліцею мали змогу взяти участь в цілому ряді активностей, запропонованих насиченою програмою дня:
Гра "Листоноша"
Відео-казка до Дня Соборності
Робота з фліпбуками для 6-8 класів "Україна - єдина, Соборна"
Гра " Містам України"
Виготовлення патріотичної поробки
Настільні ігри "Шевченко питає ", Alias", " Монополія " , Джанга.
Весела руханка.
Висловлюємо подяку відділу освіти, молоді та спорту Печенізької селищної ради та освітньому центру «Вулик» за запрошення наших учнів до освітнього центру.
23.01.2025
День Соборності України
До виставки, присвяченої Дню Соборності України, долучилися учні 5 і 6 класів ліцею.
Кожна робота — це щире втілення патріотизму, любові до Батьківщини та прагнення до гармонії. Виставка вкотре нагадує нам, що саме в єдності наша сила!
Дякуємо нашим учням за натхнення та вклад у святкування цього важливого для України дня.
Запрошуємо всіх підтримати вподобайками та коментарями наших юних художників!
22.01.2025
День Соборності України
Учні 1 класу нашого ліцею активно долучились до онлайн виставки малюнків «Я люблю Україну», присвячену Дню Соборності України.
Кожний малюнок першокласника - це любов до України і велика віра в Перемогу!
Виставка нагадує нам, що саме в єдності наша сила!
Дякуємо нашим дітям за натхнення та вклад у святкування Дня Соборності.
22.01.2025
День Соборності України
Напередодні свята Дня Соборності України з учнями 5 та 6 класів, вчителем історії Світланою Реутовою, була проведена інтерактивна гра присвячена Дню Соборності.
Діти прослухали історію свята. Із задоволенням проходили різні завдання пов'язані з історією, культурою та традиціями України. Добирали асоціації до слова "соборність", виконували граматичні задачі, визначали видатних українців, які зображені на українських купюрах - гривнях. Брали участь у конкурсі "Щедрий стіл".
Учні зрозуміли, що соборність - це тільки територіальна єдність та неподільність країни, а ще й духовна єдність народу, а також суверенітет та справжня незалежність.
21.01.2025
Результати загальнодержавного моніторингового дослідження
Східним міжрегіональним управлінням Державної служби якості освіти проведено міжрегіональний онлайн-семінар «Результати загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану», для
керівників закладів загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської областей.
Семінар надав змогу, за словами директора ліцею Тетяни Штанкевської, проаналізувати підсумки моніторингових досліджень якості освіти, що були проведені серед учнів 6, 8 класів у 2024 році, розглянути чинники, що вплинули на успішність виконання учнями тестів, окреслити напрямки роботи з подолання освітніх втрат, що є одним із важливих спрямувань в стратегії розвитку закладу.
18.01.2025
Правила безпечного коричтування Інтернетом
В межах організації просвітницької діяльності у дитячому середовищі, з учнями 2 класу була проведена онлайн бесіда «Правила безпечного користування Інтернетом».
Класний керівник, Катерина Кімнатна нагадала дітям:
- Бути обережними в Інтернеті та соціальних мережах;
- Бути обачними із пропозиціями, які пропонують незнайомці;
- Поради, якщо дитину намагаються залучити до протиправної діяльності;
- Поради, уникати контактів із підозрілими людьми;
- Поради, як розпізнавати маніпуляції.
Наприкінці бесіди здобувачі освіти переглянули повчального змісту мультфільм та активно обговорили його зміст.
14.01.2025
Засідання ТМО вчителів англійської мови
6 січня відбулося засідання ТМО вчителів англійської мови. Керівник методичного об’єднання - Жанна Уманська, вчитель англійської мови нашого ліцею.
Педагоги обмінялися професійними знахідками щодо ефективної організації дистанційного навчання, можливостей використання ШІ та поповнили свій педагогічний кейс прийомами рефлексії.
Бажаємо вчителям успіхів у реалізації професійних знахідок на уроках англійської мови. Хай все вдається!
06.01.2025